top of page
  • Ayşe Rana ALTUN

Evde Ejderha Beslemenin 8 Altın Kuralı

Yazar: Ayşe Rana ALTUN (11 Yaşında)

Editör: Yağmur KARACAN1-ANNENİZDEN İZİN ALIN

Bu en önemli maddedir. Eğer bu maddeye uymazsanız, ejderhanızın ve sizin hayatınız tehlikeye girebilir.


2-EJDERHANIZ KÜÇÜK OLMALI YA DA EVİNİZ BÜYÜK OLMALI

Bu maddede de çok önemlidir. Eğer eviniz yeterince büyük değilse bırakın oyun oynamayı, uyumaya bile yeriniz olmaz.


3- YETERİNCE YİYECEĞİNİZ OLMALI

Bu madde annenizden izin alın maddesinden sonraki en önemli maddedir. Eğer yeterince yemeğiniz yoksa bu sadece sizi değil, tüm ailenizi tehlikeye sokar. Çünkü ejderhalar aç aç 20 dakika bile geçiremezler.


4 -EJDERHANIZIN ADINI BİLMELİSİNİZ

Bu madde de çok önemlidir. Eğer ejderhanın adını bilmiyorsanız ya da yanlış biliyorsanız ejderha sinirlenebilir ve bu sizin için çok büyük tehlikeler yaratabilir.


 5-EJDERHANIZIN KENDİNE AİT ODASI VE EŞYALARI OLMALI

Eğer ejderhanızın kendine özel bir odası ve eşyaları olmazsa bu sizin ve tüm aileniz için tehlike yaratabilir. Düşünsenize, ejderhanız sizinle aynı yatakta uyuyor. Aslında düşünmeyin bu çok korkutucu bir şey.


Not: Ejderhalar uyurken saat başına 56 kez dönerler.


6 -EJDERHANIZIN ÇOĞU BAKIMINI SİZ YAPMAK ZORUNDASINIZ

Ejderhaların elleri çok gelişmemiştir, bu sebeple ejderhalar çoğu bakımını kendisi yapamaz. Bu konuda ona yardımcı olmalısınız. Yoksa inanılmaz derecede zor durumda kalırsınız.


Not 2: Ejderhaların tırnakları dakikada 1 milimetre uzar ve bu saatte 60 milimetre demektir. Bir günde ise 144 santimetreye ulaşır.


 7 -EJDERHANIZLA SİNEMAYA GİTMEYİN

Ejderhalar hareketli canlılar oldukları için bir yerde uzun süre oturamazlar. (Uzun süre = 2-3 dakika ve en kısa filmin bir saat olduğunu düşünürsek, bu bizim için korkunç bir şey olacaktır. Biletiniz yanabilir.)


8 -EJDERHANIZ İLE MAÇA GİTMEYİN

Ejderhalar küre şeklinde olan her cismi yumurtaları sanarlar (erkek ejderhalar bile). Maçın en heyecanlı anında bir ejderhanın topun üstüne kuluçkaya yatması hiç kimsenin hoşuna gitmez.

Comentários


bottom of page